hoif.dk

  • Øg font størrlesen
  • Standard font størrelse
  • Mindsk font størrelsen
Hjem Klubmesterskaber
Klubmesterskaber

Klubmesterskabeer 2013 - 2014

thomas aleksander

Hou Badmintons efterhånden lille ungdomsafdeling afviklede klubmesterskaberne med følgende resultater:

U9 single: Julius

U9 double: Eskil og Julius

U11 single: Madeline

U11 double: Philip og Marco

U13 single: Alexander

U13 double: Thomas og Alexander

U15 single: Ruben

U15 double: Tobias og Ruben

Årets spiller 13/14: Alexander

Klubmesterskabs Fighter: Agnes

aleksander agnes

ruben tobias

julius eskilketcherphilip marcomadeline

 

Klubmesterskaber sæson 2012 - 2013!

To gode klubmester dage, fredag for ungdom og lørdag for seniorer.
God stemning og hård fight. Her er resultaterne:

Herresingle U9/U11
1.  Benjamin Than
2.  Daniel Thorsen Nørgaard
3.  Thor Hegn

Herredouble U9/U11
1.  Benjamin Than /  Phillip Boes
2.  Madeline Ottesen / Daniel Thorsen Nørgaard
3.  Thor Hegn /  Bastian Ottesen

Herresingle U13/U15
1. Ruben Gerber
2.  Lukas Kløppel
3.  Alexander Boes

Herredouble U13/U15
1.  Ruben Gerber /  Lukas Kløppel
2.  Alexander Boes / Thomas Petersen
3.  Emil Hansen / Rasmus Østergaard

Herresingle Senior Motion
1.  Svend Daff
2.  Anders Petersen
3.  Steen Ottesen

Herredouble Senior Motion
1.  Karl / Anders Petersen
2.  Stefan Gerber / Steen Ottesen
3.  Poul / Christian

Damedouble Senior Motion
1.  Heidi / Anita
2.  Solveig / Lene
3.  Mette / Greta

Mixed double Senior Motion
1. Pernille / Karl
2.  Heidi / Anders
3.  Lene / Ole

Herresingle Senior  prof
1.  Torben Baand
2.  Kasper Jensen
3. Bent Handberg

 

 
                                Klubmesterskaber sæson 2011 - 2012!

                       Den 30. og 31. marts afviklede vi atter klubmesterskaberne
                                             for heholdvis ungdom og senior.

Her billederne af de mange medaljetagere. 

Senior prof:  

Senior motion: 

Senior motion double: Heidi 

Senior prof single: Kasper guld - Torben sølv 

Senior motion double:  

  

Senior motion single:  

U15 double: Lucca og Jeppe guld - Rasmus og Brandon sølv 

U15 single: Brandon guld - Jeppe sølv - Lucca guld 

U13 single: Ruben guld - Christian sølv 

U13 double: Tobias og Ruben guld - Christian og Lukas sølv 

U11 double: Thomas og Alexander guld - Jeppe og Emil sølv 

U11: Alexander guld - Thomas sølv 



U9 single:
Philip guld - Bastian sølv

 

U11 single: Smilla guld - Cecillie sølv

 

Klubmesterskaber 2010-2011

Invitation til klubmesterskaber den 1. og 2. april 2011.

 

 

Klubmesterskaber sæson 2009 - 2010!

Så blev klubmesterskaberne afviklet for såvel ungdom som senior.

Fredag hvor de unge mennesker konkurrerede, var der stort fremmøde blandt forældre og bekendte, og de var vidne til mange gode kampe.

Resultatliste klubmesterskaber ungdom - klik her!

Lørdag var det seniorernes tur. Der blev svedt meget og ødelagt lige så mange bolde.
Det hele endte med præmier til såvel nummer et som nummer to.

KLIK her og se seniorernes resultatliste

      
Glade U11 piger med ders medaljer.         Lukas med guld og Ruben med sølv i single.

     
    Andreas sølv og Alexander guld            "Årets spiller" var i år Britt og Lucca, de fik
                                                            overrakt en ketcher hver af vores træner Eigil.

___________________________________________________


Resultatliste sæson 2008 -2009!
 

Ungdom
Herresingle U9  

1. Ruben Gerber

2. Lukas Kløppel

3. Alexander Boes


Herredouble U9

1. Ruben Gerber / Lukas Kløppel

2. Alexander Boes / Rasmus Tropp

 

Herresingle U11  

1. Kasper Overgaard
2. 
Jacob Roed
3. 
Thore Elbek

Herredouble U11
Nr. 1 – Kasper Overgaard / Jacob Roed
Nr. 2 – Lucca Gerber / Britt Handberg

Damesingle U11
1. Britt Handberg
2. Lucca Gerber

Mixed double U11

1. Kasper Overgaard / Lucca Gerber

2. Jacob Roed / Britt Handberg


Herresingle U13

1. Frederik Sørensen

2. Nicolai Teilmann
3. Anders Petersen

3. Brandon Villumsen


Voksne

Herresingle Voksne

1. Torben Baand

2. Bent Handberg

3. Bjarke Ottesen

Herredouble Voksne 

1. Torben Baand / Martin Hjortshøj

2. Dan Gregersen / Bent Handberg


Damedouble Voksne 
 

1. Lene / Solveig

2. Lis / Annelise

 

Mixed double Voksne 

1. Susanne / Dan

2. Lene / Ole

3. Lis / Kim

 Herresingle Motion
1. 
Christain P. Nielsen
2. 
Niels Espensen
3. 
Anders Roed
3. Kim Teilman

Herredouble Motion
1. Bjarke Ottesen / Thomas Vedel
2. Svend / Ole 3. Niels Espensen / Christian P.
3. Michael Laursen / Steen Ottesen

 



Banner

Find os på facebook