hoif.dk

  • Øg font størrlesen
  • Standard font størrelse
  • Mindsk font størrelsen
Hjem Klubmesterskaber Klubmesterskaber 2009.

Klubmesterskaber 2010-2011

Invitation til klubmesterskaber den 1. og 2. april 2011.

 

 

Klubmesterskaber sæson 2009 - 2010!

Så blev klubmesterskaberne afviklet for såvel ungdom som senior.

Fredag hvor de unge mennesker konkurrerede, var der stort fremmøde blandt forældre og bekendte, og de var vidne til mange gode kampe.

Resultatliste klubmesterskaber ungdom - klik her!

Lørdag var det seniorernes tur. Der blev svedt meget og ødelagt lige så mange bolde.
Det hele endte med præmier til såvel nummer et som nummer to.

KLIK her og se seniorernes resultatliste

      
Glade U11 piger med ders medaljer.         Lukas med guld og Ruben med sølv i single.

     
    Andreas sølv og Alexander guld            "Årets spiller" var i år Britt og Lucca, de fik
                                                            overrakt en ketcher hver af vores træner Eigil.

___________________________________________________


Resultatliste sæson 2008 -2009!
 

Ungdom
Herresingle U9  

1. Ruben Gerber

2. Lukas Kløppel

3. Alexander Boes


Herredouble U9

1. Ruben Gerber / Lukas Kløppel

2. Alexander Boes / Rasmus Tropp

 

Herresingle U11  

1. Kasper Overgaard
2. 
Jacob Roed
3. 
Thore Elbek

Herredouble U11
Nr. 1 – Kasper Overgaard / Jacob Roed
Nr. 2 – Lucca Gerber / Britt Handberg

Damesingle U11
1. Britt Handberg
2. Lucca Gerber

Mixed double U11

1. Kasper Overgaard / Lucca Gerber

2. Jacob Roed / Britt Handberg


Herresingle U13

1. Frederik Sørensen

2. Nicolai Teilmann
3. Anders Petersen

3. Brandon Villumsen


Voksne

Herresingle Voksne

1. Torben Baand

2. Bent Handberg

3. Bjarke Ottesen

Herredouble Voksne 

1. Torben Baand / Martin Hjortshøj

2. Dan Gregersen / Bent Handberg


Damedouble Voksne 
 

1. Lene / Solveig

2. Lis / Annelise

 

Mixed double Voksne 

1. Susanne / Dan

2. Lene / Ole

3. Lis / Kim

 Herresingle Motion
1. 
Christain P. Nielsen
2. 
Niels Espensen
3. 
Anders Roed
3. Kim Teilman

Herredouble Motion
1. Bjarke Ottesen / Thomas Vedel
2. Svend / Ole 3. Niels Espensen / Christian P.
3. Michael Laursen / Steen Ottesen

 

Banner

Find os på facebook